У заголовках звучала сума $115 млрд. Проте на закритті понеділка важила інша цифра — $771,35. Стільки коштували 4,5 акції Marvell Technology після того, як папір 2 листопада впав на 12,72% до $171,41. Того дня Marvell домовилася купити виробника лазерів і оптичних модулів Lumentum, розраховуючись виключно власними акціями.
Не зросла й сама ціль купівлі. Lumentum подешевшала на 18,59% до $684,40, індекс напівпровідників PHLX (SOX) втратив 3,37%, а Nasdaq Composite — 1,07%, за даними про закриття StockAnalysis та Investing.com. Коли в день оголошення падають і покупець, і компанія, яку поглинають, ринок сумнівається в самій угоді.
Премія, що розтанула ще до підписання
На папері пропозиція оцінювала Lumentum приблизно в $1 132 за акцію — з премією близько 23,9% до закриття середи, 28 жовтня, до чуток про угоду: тоді Marvell коштувала $251,65, а Lumentum — $913,95. Reuters оцінило вартість акціонерного капіталу в $102,54 млрд, а в спільному пресрелізі, поданому до SEC, розрахункова вартість підприємства становила $115 млрд.
Біда в тому, що «валюта» угоди дешевшала, поки умови погоджували. Після витоку про переговори 28 жовтня Marvell впала на 13,24% у четвер, 29 жовтня, і на 10,05% у п'ятницю, 30 жовтня, а потім додала понеділкове падіння. Підсумок — на 31,9% нижче за рівень до чуток. За $771,35 пакет акцій коштує на 15,6% менше, ніж власна ціна Lumentum до витоку.
Аналітик Руслан Аверін бачить у розпродажу голосування щодо платіжного засобу, а не щодо стратегії. Оскільки Lumentum оплачують повністю акціями Marvell, кожен рух MRVL переоцінює саму пропозицію, і за чотири сесії ринок здешевив цю «валюту» майже на третину, не чекаючи суперечок про те, чи правильна ставка на оптику.
Чотири сесії та близько $91 млрд
За кількістю акцій зі StockAnalysis, зниження з 28 жовтня коштувало Marvell близько $70 млрд капіталізації, а Lumentum — близько $21 млрд, разом приблизно $91 млрд. Нижче — ціни закриття; зміну з 28 жовтня розраховано за ними.
| Акція / індекс | Закриття 28 жов | Закриття 2 лис | Зміна 2 лис | З 28 жов |
|---|---|---|---|---|
| Marvell (MRVL) | $251,65 | $171,41 | −12,72% | −31,9% |
| Lumentum (LITE) | $913,95 | $684,40 | −18,59% | −25,1% |
| Coherent (COHR) | $239,59 | $199,95 | −4,93% | −16,5% |
| Broadcom (AVGO) | $351,81 | $322,23 | −1,18% | −8,4% |
| Nvidia (NVDA) | $215,38 | $202,06 | −1,26% | −6,2% |
| Індекс SOX | 11 684,0 | 10 328,3 | −3,37% | −11,6% |
| Nasdaq Composite | 26 549,85 | 25 164,31 | −1,07% | −5,2% |
Тло й без того було слабким. SOX упав на 7,20% ще в п'ятницю, 30 жовтня, — у день, коли Intel обвалилася на 28,6% через слабкий прогноз, — а інвестори й далі перетравлювали стрес-тест капвитрат Big Tech. Велика ставка, оплачена акціями, припала на ринок, який до таких ставок не був налаштований.
Lumentum по $684,40 торгується приблизно на $87 нижче за ті $771,35, які мають отримати її акціонери. Цей розрив у 12,7% і є мірою сумнівів ринку в тому, що угоду закриють вчасно: що ширший спред, то менше віри в схвалення регуляторів і строки.
Що фіксує коефіцієнт обміну
Коефіцієнт жорстко зафіксовано: 4,500 акції Marvell за одну акцію Lumentum, без грошової частини. З урахуванням повного розмивання акціонери Marvell збережуть близько 67% об'єднаної компанії, акціонери Lumentum отримають близько 33%. Закриття очікується в першій половині 2028 календарного року — після голосувань акціонерів обох компаній і схвалення регуляторів.
Маючи $3,93 млрд грошових коштів, за даними StockAnalysis, Marvell не мала реального варіанта заплатити грошима, тож нового боргу угода не створює. Згідно з формою 8-K, Marvell сплатить $5,8 млрд, якщо її рада директорів відмовиться від угоди або прийме конкурентну пропозицію, Lumentum — $2,9 млрд у дзеркальному випадку, а в разі блокування регуляторами Marvell виплатить $3,2 млрд.
Компанії кажуть, що «бачать шлях» до річної економії витрат понад $1 млрд, переважно в собівартості, і розраховують на зростання прибутку Marvell на акцію за non-GAAP уже в перший рік після закриття. Метт Мерфі (Matt Murphy) залишається головою ради директорів і CEO.
Навіщо розробникові чипів лазерні фабрики
Мідні з'єднання всередині дата-центрів для ШІ впираються у фізичні межі, і галузь переходить на оптику. Мерфі назвав це «фундаментальним архітектурним зсувом до оптичних з'єднань» і можливістю, яка «з'являється раз на покоління». Marvell приносить в угоду DSP, комутацію та замовні ШІ-чипи.
Lumentum додає потужні лазери, трансивери, оптичні комутатори і фабрики пластин із фосфіду індію (InP) — у презентації Marvell їх названо найбільшими у світі потужностями InP. Ідея в спільному проєктуванні електричної та оптичної частин, зокрема co-packaged optics (CPO). Виторг об'єднаної компанії в перерахунку на рік — $17,7 млрд ($12,6 млрд у Marvell і $5,1 млрд у Lumentum), цільовий ринок — $550 млрд до 2030 року. Nvidia цього року вклала по $2 млрд у кожну з компаній, повідомляло Reuters.
Ціна в 54 річні операційні прибутки
Звіт Lumentum за перший фінансовий квартал, що вийшов того ж дня, пояснює високу ціну. Виторг зріс на 136,5% рік до року до $1,26 млрд, операційна маржа non-GAAP сягнула 42,3%, а другий великий контракт NPO/CPO «підкріплений зобов'язаннями із закупівель понад $5 млрд». Прогноз на грудневий квартал — $1,575–1,625 млрд, вище за консенсус LSEG у $1,48 млрд, який наводить Reuters.
За розрахунками RFC, $115 млрд приблизно у 22,5 раза більше за виторг Lumentum за перший квартал у перерахунку на рік ($5,1 млрд) і приблизно у 18 разів більше за середину прогнозу на грудневий квартал у перерахунку на рік. Операційний прибуток non-GAAP близько $534 млн у перерахунку на рік дає $2,1 млрд, тобто ціна вища за нього приблизно в 54 рази, або приблизно в 40 разів, якщо прогнозна маржа 45–46% утримається за виторгу $1,6 млрд.
TD Cowen, як пише Investing.com, наголошує: консенсус передбачає ринок оптичних трансиверів близько $100 млрд у 2027 році проти власного прогнозу брокера в $47 млрд, тож угоду може бути укладено «біля піку оптичного міні-циклу».
Як проголосували аналітики банків
Шон О'Логлін (Sean O'Loughlin) з TD Cowen знизив Marvell до «тримати» з «купувати» і вдвічі знизив цільову ціну — до $175 з $350, очікуючи розмивання прибутку на акцію на одиниці відсотків у 2028 році. Вівек Арья (Vivek Arya) з BofA знизив папір до «нейтрально», ціль $225 замість $400: економія $1 млрд не компенсує розмивання акцій приблизно на 50%.
William Blair зберіг рейтинг «краще за ринок», а B. Riley знизив Lumentum через умови угоди. Аксель Рудольф (Axel Rudolph) з IG Group сказав Reuters: «це величезна ставка, і інвестори мають рацію, запитуючи, чи не переплачує Marvell».
Вашингтон, Пекін і граничний строк
Форма 8-K вимагає спливу періоду очікування за законом Гарта — Скотта — Родіно та перевірок іноземних інвестицій. Граничний строк — 1 листопада 2027 року з поетапним продовженням до 1 серпня 2028 року. Очевидний ризик — Китай: Lumentum конкурує з Zhongji Innolight, а запропонована у США заборона на нові китайські оптичні трансивери зіграла б на руку американським постачальникам, зазначало Reuters.
Колонка Reuters Breakingviews 2 листопада вийшла під заголовком «Китай додає затримку в оптичну мегаугоду Marvell». Прецедент — угода Intel із Tower Semiconductor, від якої відмовилися у 2023 році, коли китайський регулятор SAMR не схвалив її вчасно.
Три шляхи для MRVL
Базовий сценарій: Marvell торгується як валюта угоди під навісом до подання S-4 і голосувань акціонерів та йде слідом за SOX, який, за даними BofA, за місяць упав на 19%. Оптимістичний: Lumentum видає близько $1,6 млрд у грудневому кварталі, надходять нові контракти CPO, а Marvell підтверджує попередній виторг за третій квартал, повторений у понеділок.
Песимістичний: оптичний цикл сягає піку до закриття, перевірка в Китаї затягується до серпня 2028 року або акціонери голосують проти — плюс рахунок на $3,2 млрд, якщо регулятори заблокують угоду. Аналітик Руслан Аверін пропонує стежити за спредом між 4,5 акції Marvell і ціною Lumentum як за щоденною оцінкою ринком шансів на закриття.
Дати в календарі
- 17 листопада: звіт Nvidia за третій фінансовий квартал.
- 1 грудня (орієнтовно): повний звіт Marvell за третій фінансовий квартал.
- Кінець грудня: завершення другого фінансового кварталу Lumentum із прогнозом $1,575–1,625 млрд.
- Найближчі тижні: подання спільної форми S-4 і повідомлення за законом Гарта — Скотта — Родіно.
- 1 листопада 2027 року: перший граничний строк із продовженням до 1 серпня 2028 року.
